Innovation starts with YOUNG people

W Danrob często dzielimy się naszym doświadczeniem i sukcesem, wspierając młodych inżynierów w realizacji ich marzeń. Między innymi pomagamy im eksplorować kosmos!

AGH Space Systems to interdyscyplinarny zespół konstrukcyjny studentów Akademii Górniczo-Hutniczej, specjalizujący się w technologiach przemysłu kosmicznego. Jego członkowie budują rakiety, łaziki marsjańskie, lądowniki planetarne oraz gondole balonów stratosferycznych. Dzięki pasji i zapałowi AGH Space Systems ma na swoim koncie wiele ważnych międzynarodowych sukcesów, np. zdobyte w 2019 i 2018 roku 2. miejsca w Spaceport America Cup, 1. miejsce w CanSat Competition w 2015 roku, 1. miejsce w Global Space Balloon Challenge w roku 2016 czy 2. miejsca w Indian oraz European Rover Challenge 2019. Jestesmy dumni z tego, że możemy ich wspierać, ostatnio pomogliśmy zbudować najnowszą rakietę hybrydową Skylar, stworzoną z myślą o starcie w międzynarodowych zawodach Spaceport America Cup 2020. To, jak działa można było zobaczyć w listopadzie na zawodach w Portugalii. 

Wszystkie elementy rakiety wymagają dbałości o detale w procesie wykonania oraz ich odpowiedniej integracji. DANROB jest  sponsorem elementów mechanicznych i komponentów systemu recovery rakiety. Przygotowaliśmy dla AGH Space Systems także odporną na naprężenia hamownię, będącą najważniejszym narzędziem do przeprowadzania testów rakietowych.

W DANROB wierzymy w siłę dobrych relacji i entuzjazm, który jest motorem napędzającym innowacje. Wspieranie tego rodzaju projektów to dla nas czysta radość z dzielenia się. Jesteśmy otwarci na zdolnych, młodych inżynierów i zapraszamy ich do współpracy. 

Facebook

LinkedIn